Kurz kamery

Page Title

Kurz kombinuje teorii a praxi. Naučí vás, jak nejlépe používat vaše vlastní zařízení, jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými typy dostupných foťáků a kamer, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a jak z nich dostat co nejlepší záběry. Poradí vám, jaký typ kamery zvolit na různé způsoby natáčení.

Kurz bude veden na třech úrovních: společensko výtvarná, technická a praktická.

Těmito úrovněmi se budeme v průběhu kurzu zabývat souběžně. Ve společensko výtvarném okruhu budeme analyzovat vizuální díla jako jsou obrazy, fotografie a filmy. Při té příležitosti si vysvětlíme základy kompozice a dalších fotografických či filmových výrazových prostředků. V technickém okruhu se zaměříme na technické aspekty snímání obrazu. Dotkneme se základů optiky a zachycení obrazu fotoelektrickými-digitálními systémy. Podíváme se na základní vlastnosti světla a možnosti, jak s ním při natáčení pracovat. Budeme se věnovat i volbou vhodného kodeku a formátu při záznamu a exportu z editačních programů v rámci publikování vašich děl. Na praktické úrovni budete vypracovávat kreativní úkoly, které vyvrcholí tvorbou většího vizuálního tvaru.

V průběhu kurzu budete okrajově seznámeni i s profesionální technikou a zároveň s výhodami/nevýhodami vašich přístrojů oproti vybavení, která se užívá v televizích a filmových produkcích.

Kurz probíhá částečně formou „vláčku“, ¨na jednotlivé lekce si Vojta často zve kolegy z oboru specializující se na příslušné téma.