Letní kurz filmového herectví pro dospělé

Letní kurz filmového herectví pro dospělé

Page Title

 
 

Kurz filmového herectví - trailer

sestřih z kurzů konaných v roce 2020

V rámci tohoto intenzivního hereckého kurzu Viktórie Rampal Dzurenko, složeného ze série přednášek, filmových ukázek a praktických hereckých cvičení, se budeme podrobně věnovat  specifikám filmového herectví v konkrétních filmových žánrech. Společně se ponoříme do tajů tvorby hrůzy a strachu v hororech,  budeme sa smáť v komických či černohumorných scénách v komediích a  tragikomediích, poznáme vzrušení z milostných emocí v melodramatu,  budeme zadýchaní z napětí a akce  v thrillerech a v akčních filmech, ponoříme se do duše v psychologických filmech, budeme plakat v dramatech, vžijeme sa do originálních postav sci-fi, nebo fantasy.

Účastníci kurzu si budou moci pod vedením profesionální filmové režisérky vyzkoušet hned několik rozličných technik práce filmového herce.
Kurz vám umožní hlubší a erudovanejší vhled do tohoto komplexního a fascinujíceho umění. Lekce jsou vždy složené z teoretických prednášek (spojených s filmovými ukázkami), z exkluzivních praktických cvičení podle přesných zadání a důležitá je též tvořivá diskuze s účastníky kurzu o jejich prístupu k jednotlivým rolím.

1. lekce - herec v hororu, herec v němém filmu, herec a B žánr..
2.  lekce - herec v thrilleru , v akčním filmu, (western, film noir, detektivka..)
3. lekce - herec v psychologickém filmu, herec v dramatu, road movie
4.  lekce  - herec v komedii/černé komedii, tragikomedii a herec v melodramatu
5.  lekce - herec ve sci-fi nebo fantasy, historický film, postapokalypický film, fish out of water..

Výstupem z kurzu filmového herectví bude vícero hotových krátkych filmových etúd, které může účastník používat jako showreel.