Lektoři

Lektoři

Stážistka speciálního programu pro ukrajinské studenty filmových škol na FAMU. Je absolventkou Kyjevské národní univerzity divadla, filmu a televize Karpenko-Karogo v oboru „režie animovaného filmu“. Má velku zkušenost s pořádáním dětských kroužků animace, kreslení a divadla
Akile Nazli Kaya (*1980) je animátorka a designérka s dlouholetou praxí. Studovala grafický design v Ankaře, animovanou tvorbu na Filmové škole ve Zlíně a audiovizuální studium na FAMU. Zabývá se především pookénkovou animací (stop-motion) a počítačovou 2D animací. Inspiruje se skutečnými událostmi. Je autorkou krátkých animovaných i dokumentárních filmů, které byly uvedeny na řadě mezinárodních festivalů (IDFA, Annecy, BAFTA).
Vystudoval střih na SVOŠF v Písku. Od počátku se účastní letního filmového tábora Aertěk a v Aeroškole je lektorem animačních i filmových kurzů, především pro děti. Zajímá ho využití filmu jako vzdělávacího prostředku na školách.
Vystudovala dramatickou výchovu na JAMU (BcA.) a později na DAMU (MgA.), v současnosti učí literárně-dramatický obor na ZUŠ. V rámci Aeroškoly působí už řadu let jako neúnavná lektorka víkendových dílen pro děti. Má slabost pro komiksy, animaci (zvláště pro Totora), site-specific, pamětnická vyprávění, audioknihy.....mangovou zmrzlinu a dobrou kávu.
Carl je absolventem University of Gloucestershire (UK), Cheltenham School of Art (UK) a Nuneaton technical College of Art & Design (UK). Své hudební vzdělání si také rozšířil studiem na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Je vyhledávaným bubeníkem, účastní se mnoha hudebních projektů (např. "Atlantic Cable": Starcastic Records; "Squall": Silver Rocket a další). Sám se také věnuje kompozici elektronické hudby ('Nano Tone' - Hexa-decible Records: Dark Wave Electronic, 'Were Mute' - Prodavač: Electronic Folk/Synth Pop). Kromě hudby se profesionálně věnuje i výtvarnému umění (kresba, malba) a zejména filmové animaci. Je zkušeným pedagogem s vice než desetiletou pedagogickou praxí. V ISMFA působí od roku 2019
František Topinka dlouhodobě působí jako učitel Výtvarné výchovy a Multimediální tvorby. Jako dramaturg a metodik se věnuje filmově vzdělávacímu projektu kina Aero s názvem Aeroškola, kde působí dlouhodobě i jako lektor různých programů filmové a audiovizuální výchovy zaměřených jak na děti, tak dospělé. O rozvoj edukačních programů se stará také ve Studiu Scala v Brně. Je vedoucím filmového animačního tábora Aertěk, spoluorganizuje festival Malé Oči pro diváky z řad dětí a rodičů. Jinak se počítá mezi milovníky nejen filmových pásů, plnovousů a skautingu.
Narodila jsem se na divokém západě Krušných hor v roce 1982. Po absolvování Střední průmyslové školy v Karlových Varech jsem se pustila do světa širokého a blízkého, abych dokončila svou vzdělávací pouť jako knižní grafik a ilustrátor. Můj život se do dnešních dnů plní zejména kulturou a cestováním. Předtím, než jsem přivedla na svět děti, jsem živě vystavovala napříč Českou republikou a příhraničními zeměmi. K vystavovanému patřily deníky, fotografie, kresby a grafické listy. Na tzv. mateřské dovolené zaměřila jsem se povícero na činnost produkční a dramaturgickou, ve formě pořádání kulturních akcí ze všech uměleckých platforem, a na činnost kurátorskou. Mimo jiné se profesně zabývám tiskovou produkcí, materiály, papírem a tiskem, a bez váhání Vám zprostředkuji vzdělání budoucího mořeplavce. Aktuální mou velkou vášní je koláž a plošková animace, tomu obětuji veškerý možný neexistující volný čas. V koláži i animaci propojuji veškeré výtvarné techniky a také velmi ráda pomocí projektů Mail Art expanduji do světa. Jako lektorka působím pod hlavičkou Designeři dětem, další lektorské aktivity poskytuji soukromě, kupříkladu pro Knihex, galerii Supermarket WC a jiné kulturně vzdělávací subjekty. Veřejně vystupuji pod značkou Hecuba Design.
Vystudoval animaci na Famu, nyní pracuje jako grafik, animátor a střihač. Aby si od těchto činností vyčistil hlavu, věnuje se kurzům animace a tvorby počítačových her. Rád se prochází, hledá a nachází. Společnost mu dělá věrný pes Norštejn pojmenovaný po slavném tvůrci animovaných filmů. Oba také bývají účastníky animačních Aertěků.
Již několik let pracuje jako učitel předmětů výtvarná výchova a informatika, nejprve na základní škole, v současnosti na gymnáziu. Příležitostně vytváří počítačovou grafiku v oblasti tiskovin a 3d vizualizací. Dlouhodobě působí jako lektor vzdělávacího projektu Aeroškola, kde inicioval založení kroužků Tvorba videoher a Animovaný videoklip. Působí také jako lektor letního animačního tábora Aertěk a příměstských táborů.
Jenda Piskač je studentem pražské FAMU, kde studuje na katedře Animace. Předtím dokončil studium na FDULS v Plzni. Momentálně se věnuje převážně tvorbě animovaných filmů a videoklipů.
Kateřina studovala na Gymnáziu nad Štolou, kde založila a organizovala studentské filmové večery. Poté vystudovala obor produkce na FAMU International. Podílela se na založení a fungování Školy filmového herectví pro děti. Má praktické zkušenosti z krátkometrážních, studentských, komerčních a celovečerních natáčení z oblasti produkce a práce s herci. V současné době funguje ve vedení filmového tábora Aertěk.
Ken has over 20 years of experience as an illustrator, animator, writer, cartoonist and multimedia performer. Ken’s skills encompassing a full range of multimedia, including sound recording, audio editing, video, motion graphics, animation, typography, illustration and design. Ken is also an associate lecturer at Prague City University, where he teaches design and animation.
Klára vystudovala FAMU a FaVU a ráda propojuje žánry. Animuje, natáčí a stříhá pro ostatní a sama se věnuje autorské tvorbě. Jejím hlavním médiem je fotografie, často ale s přesahem do kresby, videa či dokumentu. Organizuje bytové koncerty a pravidelné pálení vánočních stromků (až po Vánocích). Snaží se všude jezdit na kole a co nejvíc věcí recyklovat.
Narodila se v Minsku, kde studovala grafický design na střední škole. V roce 2017 nastoupila na ZČU v Plzni na katedru animované a interaktivní tvorby, kterou absolvovala s filmem "Rubikova kostka", který byl uveden na několika festivalech, mezi kterými jsou "Monstra" v Lisabonu, "Animist" v Tallinu a "Anifilm" v Liberci v roce 2021. Pracovala na dvou celovečerních filmech ve studiu "Alkay": "Moje slunce Maad" jako 2D animátorka a "Cesta do Tvojzemí" jako umělkyně pro 3D texturování. Pokračuji v práci se studiem na večerníčku "Rychlé Šípy". V prezenční době studuji katedru animované tvorby na FAMU.
Kristýna Vindušková jezdila 6 let na letní animační Aertěk, kde se zamilovala do umění animace. Vystudovala Střední uměleckou školu Václava Hollara obor Audiovizuální tvorby a její maturitní film se v roce 2023 objevil na Anifilmu. Nyní studuje na UTB obor Teorie a praxe animované tvorby. Věnuje se také ilustraci.
Původně vystudovala učitelství výtvarné výchovy na PedFuK a po doktorském studiu zaměřeném na filmovou výchovu zde do roku 2018 vyučovala především předměty zaměřené na film a animaci. Do roku 2021 se věnovala filmové výchově a vedla pražskou Aeroškolu. Nyní je na volné noze a věnuje se zejména tvorbě a editaci videí a právě také VJingu. Je součástí kapely Zvíře jménem Podzim, pro kterou vytváří koncertní projekce, klipy a videa. Kromě toho spolupracuje s kapelami Kittchen, Zabelov Group, Druhá tráva a dalšími. Nejnověji vytváří projekce pro Lenku Dusilovou. Kromě hudebních projektů vyzkoušela několikrát i práci pro divadlo - videa, animace a projekce vytvářela například pro představení Baletky Miřenky Čechové
Hello, I am Logan Gonzalez and I am an energetic, fun-loving guy who loves teaching. Though I am young I have been teaching in some way or another since the age of 14. I have a background in musical theater and have been involved in different areas of creating stories such as writing scripts and filming. I am very excited to work at Aeroskola and cannot wait to meet you all, start having fun, and begin creating wonderful stories.
Martin Kublák je animátor a dlouholetý spolupracovník Jana Švankmajera (Lekce Faust, Spiklenci slasti, Otesánek, Šílení, Přežít svůj život, Hmyz). Spolupracoval i s Janem Balejem (Tom Paleček) a s Václavem Švankmajerem (Světlonoš). Dva roky byl vedoucím Klasické animované tvorby na filmové škole ve Zlíně. V současnosti se věnuje pedagogické činnosti (vychází z teoretických prací Aristotela, Víta Hrubína, Normana McLarena, Jeffrey Scotta, Johna Trubyho a Roberta McKeeho) a produkuje své vlastní abstraktní animované filmy.
Rodák z malé vesnice kousek od Ostravy, který se na své studia přesunul do Zlína na Univerzitu studovat film. Během této doby krom natáčení filmů pro i mimo školu si ujasnil svou formu, styl a motivace. Předávat film dále. V posledním roce proto učil na Creative Hill College ve Zlíně jako pedagog střihu a účastnil se letních filmových táborů Aertěk. Momentálně zaměstnán ve WarHorse v oddělení cutscénářů. Jeho koníčky jsou film, amatérská režie, videohry, přátelé, larp, divadlo a další podobné...
Vedoucí projektu Aeroškola, studoval Výtvarnou školu Václava Hollara, Husitskou teologickou fakultu a FIlosofickou fakultu Univerzity Pardubice.
Hudebník a producent. Známý ze svých sólových projektů jako rapper Bonus, ale také jako producent minimalistické elektroniky Martin Tvrdý. V současné době se věnuje hlavně skladání divadelní a filmové hudby nebo vytváření zvukového designu pro podcasty nebo projekty ve virtuální a rozšíření realitě. Za svou tvorbu získal několik ocenění. Jako lektor vedl mnoho workshopů pro děti i dospělé profesionály.
Hudebnice, lektorka, kurátorka a hudební publicistka, spoluzakladatelka Synth Library Prague. Spolupracovala s Českým rozhlasem. V současné době připravuje mimo jiné programy pro školy v Atriu Žižkov a spolupracuje na výzkumném projektu s UPOL. Jejími hlavními tématy jsou popularizace nových způsobů hudební tvorby, hudebních technologií, jejich dostupnost a socio-ekonomický kontexty zvuku, hudby a její tvorby.
Prozaik, bývalý učitel, porotce literárních soutěží, lektor a autor mnohých literárních dílen v Čechách i na Slovensku – Medziriadky, Letavy, Campus, Napiš si svůj film… Debutoval povídkovou knihou Pod orechom tma /2013/. Autor projektu a sbírky povídek Poviedka na želanie, autor scénáře pro film a komiks Net.etektívka. Konzultant a koordinátor mnohých literárních projektů.